مردم خاکعلی از فرسودگی مرکز درمانی شهر ناراضی هستند

فرماندار آبیک احداث یک مرکز بهداشتی و درمانی در شهر خاکعلی را به دلیل فرسوده بودن مرکز فعلی و نارضایتی مردم از کمبود امکانات و عدم دسترسی آسان به آن را نیاز مبرم و ضروری مردم این شهر بیان کرد.

مردم خاکعلی از فرسودگی مرکز درمانی شهر ناراضی هستند

به گزارش فرزین سلطانی از آبیک، طی جلسه ای و با حضور فرماندار شهرستان آبیک، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، بخشدار بشاریات و دیگر مسئولان مشکلات حوزه سلامت بخش بشاریات با محوریت بررسی و تصمیم گیری در زمینه انتقال مرکز سلامت شهر خاکعلی از خارج بافت به داخل بحث و تبادل نظر شد. حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک در این جلسه با اشاره به اینکه از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری هفت پروژه در حوزه بهداشت و درمان تامین اعتبار و عملیات اجرایی آنها در حال انجام است، گفت: جابجایی مرکز بهداشت شهر خاکعلی از خارج بافت به داخل بافت یکی از این پروژه ها است. وی با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان بخش بشاریات افزود: مرکز بخش، شهر خاکعلی است که دارای‌ یک مرکز درمان فرسوده و تنها مرکز درمانی با حداقل امکانات است که به دلیل خارج از بافت شهری بودن و عدم دسترسی آسان برای عموم، سبب نارضایتی مردم شده است. این مسئول احداث یک مرکز بهداشتی و درمانی را در شهر خاکعلی را از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان ضروری دانست و تصریح کرد: لازم است در حوزه ارتقاء سطح سلامت بخش بشاریات با راهکارهای عملی در کوتاه مدت تدابیر لازم را اندیشید. فرماندار شهرستان آبیک ظرفیت خیرین این شهرستان را بسیار مطلوب و ارزشمند ذکر و خاطرنشان کرد: به دلیل جهت محدودیت های منابع مالی و اعتباری باید از ظرفیت و مشارکت خیرین استفاده کرد. فتوحی بیان کرد: متأسفانه در این زمینه نیز به دلیل نداشتن تعامل و همکاری با خیرین و عدم انجام تعهدات از سوی ادارات دولتی، بسیاری از خیرین شهرستان آزرده خاطره و دلسرد شده اند.

گفتنی است، مسئولان همچنین از چند طرح پیشنهادی برای احداث یک مرکز بهداشتی و درمانی در شهر خاکعلی بازدید کردند. پایان پیام/

Leave a Comment