شهردار گرمدره: خیابان و معابر شهر در شأن مردم نیست

شهردار گرمدره با اشاره به اینکه پیاده رو و خیابان‌های شهر شرایط خوبی ندارد، گفت: طی تفاهم نامه ای با نظام مهندسی استان قرار شد شرایط معابر شهری و خیابان‌ها بهبود یابد‌.

شهردار گرمدره: خیابان و معابر شهر در شأن مردم نیست

به گزارش فرزین سلطانی از کرج،‌ مسعود نجفی، شهردار گرمدره، در نشست خبری با اصحاب رسانه که به منظور گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد، ضمن قدردانی از ایفای نقش رسانه‌های حاضر در این نشست برای توسعه شهر گرمدره، گفت: این شهر دروازه ورودی استان البرز تلقی می‌شود که حدود ۲۰ سال است به عنوان زیر مجموعه کلانشهر کرج دارای شهرداری مستقل است.

وی افزود: مشکلات ۱۵_۲۰ ساله شهر گرمدره در این مدت فعالیت احصا شده است و از جمله آن جاده مخصوص و یا جاده شهید لشگری است که اجرایی شد. همچنین کیفیت آب شرب و مدت زمان بالای قطعی آب شهر گرمدره از دیگر مواردی بود که با حمایت استانداری به نتیجه رسید.

شهردار گرمدره اضافه کرد: جمعیت گرمدره طبق برنامه توسعه شهری برای ۱۵ هزار نفر برنامه‌ریزی شده بود اما امروز با ۴۵ هزار نفر خدمات‌رسانی می‌شود، با این تفاسیر زیرساخت‌ها مساعد نبوده و سعی داریم سرانه‌های شهر را در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش، ورزشی، فرهنگی و… توسعه دهیم.

وی در ادامه به پروژه‌های عمرانی اجرایی گرمدره اشاره کرد و افزود: بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای کارهای عمرانی در سال جاری مصوب شده است این اتفاق در حالی رقم خورده که بودجه این شهر برای یک سال حدود ۱۵۰ میلیارد تومان می‌باشد.

نجفی در بخش دیگری با بیان اینکه ساخت و سازهای شهر گرمدره با معضل مواجه است و تمام سعی خود را به کار گرفته تا در این حوزه بتوانیم شرایط را کنترل کنیم، بیان کرد: اگر بنا است ساخت و سازی داشته باشیم شرایط به شکلی نباشد که خارج از عرف پیش برود و شاهد باشیم پیاده‌روها و خیابان‌ها به این شکل باشد! شرایط برای تردد خودرو در خیابان و یا ویلچر و کالاسکه در پیاده‌روها نیست. ادامه این روند خیانت نیست بلکه جنایت در حق مردم است.

وی در ادامه تصریح کرد: برای اصلاح این روند از هزینه کرد و تعریف پروژه هیچ نگرانی نداریم و در راستا تحقق هدف فوق تفاهم نامه‌ای با سازمان نظام مهندسی استان البرز منعقد شده است.

شهردار گرمدره در بخش دیگری به ناایمن بودن سازه‌های غیرمجاز سطح شهر اشاره کرد و افزود: در این میان گشت مشترکی داریم که به منظور احصای ساختمان‌های ناایمن فعالیت خواهند کرد چرا که چند ساختمان نِشَست قابل توجه داشته است و این بیانگر این است که ساخت و سازهای گذشته مطلوب نیست.

پایان پیام/

Leave a Comment