روایت بانوی بسکتبالیست اصفهانی از تاریخ‌سازی تیم ملی

بازیکن اصفهانی تیم ملی بسکتبال بانوان گفت: می‌دانستیم فقط تیم قهرمان می‌تواند به دیویژن الف صعود کند، بازی فینال را با یک امتیاز اختلاف واگذار کردیم و نایب‌قهرمان شدیم.

روایت بانوی بسکتبالیست اصفهانی از تاریخ‌سازی تیم ملی

معصومه اسماعیل‌زاده بازیکن تیم ملی بسکتبال بانوان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص نایب‌قهرمانی تیم ملی بسکتبال بانوان در دیویژن ب کاپ آسیا اظهار داشت: واقعا برای قهرمانی رفته بودیم، همه هدف و تلاش ما قهرمانی بود زیرا می‌دانستیم فقط تیم قهرمان می‌تواند به دیویژن الف صعود کند. وی ادامه داد: سختی‌های زیادی را تحمل کرده بودیم و تمرینات خوبی انجام داده بودیم، بازی فینال را با یک امتیاز اختلاف واگذار کردیم و نایب‌قهرمان شدیم.

  اسماعیل‌زاده تصریح کرد: البته کسب نایب‌قهرمانی بعد از سال‌های زیاد خیلی پیشرفت خوبی است و از این بابت خوشحال هستیم، این یک پیشرفت بزرگ برای ما بود و نوید این را می‌دهد که در آینده می‌توانیم قهرمان شویم. بازیکن اصفهانی تیم ملی بسکتبال بانوان خاطرنشان کرد: از اردیبهشت ماه وارد اردوهای تیم ملی شدیم و تمرینات را زیر نظر مربی خارجی تیم ملی انجام دادیم، بازی‌های تدارکاتی نیز داشتیم که سبب شد آمادگی خوبی کسب کنیم، فدراسیون قبل از مسابقات کاپ آسیا بازی‌های تدارکاتی خوبی در نظر گرفت. وی با بیان این‌که این شرایط قبلا برای تیم ملی مهیا نمی‌شد، گفت: به دلیل این‌که بازی تدارکاتی نداشتیم، نمی‌توانستیم نتیجه مطلوبی بگیریم، به هر بازی به چشم فینال نگاه می‌کردیم، البته در بازی با اندونزی برخی مواقع تمرکز کافی را نداشتیم، تیم حریف حرفه‌ای بود و توانست بازی را پیروز شود، خیلی تلاش کردیم اما قهرمان نشدیم.

  اسماعیل‌زاده عنوان کرد: امیدواریم این امکانات و شرایط برای تیم ملی بسکتبال بانوان مهیا باشد، مربی خارجی و بازی‌های تدارکاتی داشته باشیم، نسل جوان و با پتانسیل بالایی داریم و تیم ملی می‌تواند در دیویژن الف و جام جهانی حاضر باشد. به گزارش فارس، تیم ملی بسکتبال بانوان ایران در فینال مسابقات دیویژن ب کاپ آسیا با نتیجه ۵۴-۵۵ برابر اندونزی شکست خورد و نایب‌قهرمان شد، در صورت قهرمانی، تیم ملی بانوان می‌توانست برای اولین‌بار در تاریخ، جواز حضور در سطح اول آسیا را کسب کنند. پایان پیام/۶۳۰۹۰/ع

Leave a Comment